Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Nu är det dags för Handelsbankens Kamratkick 2025!
19 mar
Valberedningens nomineringar till Årsmötet 26 mars 2025
5 mar
Välkommen till Årsmötet 26/3
21 feb
Att tänka på vid utomhusträning
17 mar, 20:06 0 kommentarer
Hej
Det är och kommer att vara kallt ett bra tag framåt och för att undvika skaderisken så behövs varma kläder. Underställ, mössa, vantar etc.
//Tränarna
Ungdomsregistrering i FOGIS - blankett
16 mar, 16:49 16 kommentarer
Hej!
På tisdag lämnar jag in de blanketter vi ledare fått lämnade till oss. Ni som inte lämnat till mig, Hanna, senast imorgon måndag, behöver själva lämna blanketten till kansliet senast den 31 mars. Hör av er för att få min adress om ni vill lämna i min brevlåda under måndagen.
Hälsningar ledarna genom Hanna
Ny träningstid (tisdag istället för söndag)
13 mar, 15:00 0 kommentarer
Hej
Kansliet har meddelat att vi behöver byta träningstid. Söndag utgår och istället får vi träna tisdagar 18.00-19.15 Jämtkraft B fram till v15.
Måndagar kvarstår enligt kallelse.
Efter v15 är målet att hofvallen ska bli tillgänglig vilket öppnar upp för både fler och bättre tider.
Redovisning fryspåsar
12 mar, 08:36 11 kommentarer
Hej
Imorgon torsdag ska pengarna för fryspåsarna senast swischas till Tina nummer 073-8164941.
Om det är någon som har sålt alla sina påsar och har möjlighet att sälja fler - skriv gärna nedan så kan vi omfördela. Likaså om det är någon som har en massa påsar över - vi hjälps åt som ett lag!
Det är också tre st som ännu inte hämtat sina påsar - det vore toppen om ni kontaktade Tina för att lösa leverans:)
// Försäljningsgruppen
PANTA MERA
9 mar, 17:40 4 kommentarer
Hej
Nu är det fixat så att vi kan panta och pengarna går til vårt lag/lagkassan.
Alfons mamma Tina har gjort en video på enkaste sätt för att visa hur det går till. Man måste dock panta på återvinningen och välja att skänka pengarna till laget. Kolla in filmen nedan.
Där får man utbetalt den summan man pantar för till laget, men tävlar med antalet flaskor/burkar man pantar. Läs mera här: https://www.pantamera.nu/
Hör av er om ni har några frågor!
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Mån 31/3
18:00-19:00 |
Instruktörsträning
Jämtkraft Arena B |
Tis 1/4
18:00-19:15 |
Träning
Jämtkraft Arena B |
Tis 8/4
18:00-19:15 |
Träning
Jämtkraft Arena B |
Lör 12/4
09:00-16:00 |
Cup - Rädda barnen Trophy - intresseanm.
SEP arena Krokom |
Fre 13/6
16:00-21:00 |
Hudik cup intresseanmälan 13-15 juni
Hudiksvall |
Ons 2/7
09:00-19:00 |
Intresseanmälan Storsjöcupen
Östersund |